سوپردرین

سوپردرین

در سیستم‌های متداول فاضلابی، برای تامین هوای داخل سیستم در جهت ایجاد تعادل فشار و محافظت از تله‌های هوابند سیفون‌ها – که به منظور جلوگیری از ورود بو و سایر آلودگی‌ها از سیستم دفع فاضلاب به محیط داخل ساختمان کاربرد دارند- از شبکه لوله‌کشی ونت استفاده می‌شود.

دیگر نیازی به لوله‌کشی ونت نیست!

سوپردرین V مجهز به شیرهای سوپرونت، راه‌حل جدیدی است که بدون نیاز به لوله‌کشی ونت در شبکه‌ی فاضلاب ساختمان، نه تنها صحت و کارآمدی عملکرد تهویه در شبکه را افزایش می‌دهد، بلکه سرعت اجرای سیستم را هم بالا می برد.
مهم‌تر آن که احتمال انتشار بوی نامطبوع به داخل ساختمان تقریبا وجود ندارد!

در سرویس های بهداشتی، آب موجود در داخل سیفون همانند یک سد، از نفوذ گاز های متعفن و غیر بهداشتی به داخل فضای سرویس و طبعا داخل محیط زندگی جلوگیری می نماید.

اگر این تله آب از سیفون خارج گردد، مسیر برای نفوذ گاز های متعفن و بیماری زا و یا حشرات موذی به داخل ساختمان باز می شود. به این پدیده سیفوناژ می گویند. نقش و عملكرد لوله كشی ونت در سیستم فاضلاب، رساندن ب ههنگام هوا به شبكه ی فاضلاب به منظور تسریع در خروج سیال و مهمتر از آن، جهت متعادل كردن فشار داخلی با فشار بیرونی، برای حفظ و نگهداری تله آب داخل سیفون و جلوگیری از پدیده سیفوناژ است.

لوله كشی ونت علاوه بر احتمال ناكارآمدی، مشكلات دیگری نیز چه به لحاظ بار هزینه ای و چه به لحاظ اجرایی در پی دارد. از جمله اینكه لوله، اتصال، بست و ساپورت بیشتری برای نصب سیستم به كار گرفته می شود، كه طبعا هزینه های تامین، حمل و انبارش بیشتری تحمیل می نماید.

شیرهای سوپرونت در سیستم فاضلابی سوپردرین V

این قابلیت فوق‌العاده را دارد که ضمن تامین هوا در کمترین فشار منفی و در اسرع وقت، از انتقال هوا در جهت معکوس یعنی از شبکه‌ی دفع فاضلاب به سمت محیط داخل ساختمان به‌خوبی جلوگیری می‌کند، و به این ترتیب سوپردرین V شرایطی کاملا سالم و مطبوع را برای زندگی ساکنین ساختمان را فراهم می‌آورد.

مزایا در یک نگاه

 • حذف لوله‌کشی ونت
 • افزایش سرعت و دقت اجرای سیستم فاضلاب
 • ارتقای کارآیی سیستم ونت (حتی بالاتر از نسبت ۱:۱ قطر لوله‌های ونت به قطر لوله‌های دفع فاضلاب)
  رساندن به‌هنگام هوا به محل موردنیاز (Point of Need)
 • تأمین بهداشت و سلامت بیشتر برای ساکنین ساختمان، به دلیل جلوگیری از انتشار آلودگی و میکروب از سیستم دفع فاضلاب به محیط داخلی ساختمان
 • کوچکتر شدن داکت، عدم نیاز به سوراخ کردن پشت‌بام، حذف عصایی
 • آزادی عمل بیشتر در طراحی معماری
 • صرفه‌جویی در هزینه‌های حمل و انبارش
 • بدون قطعات مکانیکی و عدم نیاز به نگهداری و تعمیرات
 • ضمانت تعویض مادام‌العمر
 • مناسب برای کلیه‌ی ساختمان ها از یک طبقه تا بلند مرتبه

studor 4

شیرهای سوپرونت توسط مخترع و صاحب تکنولوژی مربوطه، شرکت استودر تولید می‌شوند. استودر از زمان ابداع این تکنولوژی تا کنون، مدت سی سال است که متخصص‌ترین در این زمینه در جهان است، و با کارخانجات متعدد و شبکه‌ی گسترده‌ی توزیع، سالیانه میلیون‌ها شیر ونت را تولید می‌کند. این محصولات در بسیاری از پروژه‌های شاخص جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

تمامی شیرهای سوپرونت مطابق با استانداردهای موردنظر سوپرپایپ تولید می‌شوند، به‌طوری که پیش از خروج از کارخانه، دو بار تست مطابق با استانداردهای جهانی EN 12380 (اتحادیه اروپا)، ANSI/ASSE:1051/1050 (آمریکا) وAS/NZS 4936:2002 (استرالیا و نیوزیلند) را سپری می‌نمایند.

شیرهای سوپرونت در بالاترین کلاس استاندارد EN 12380 (کلاس AI) قرار دارند و دارای تائیدیه‌های CE، WaterMark، BBA، DIN Geprüft، KEYMARK و ASSE‌ می‌باشند.


جهت اطلاع از آخرین قیمت محصولات سوپردرین به صفحه لیست قیمت ها مراجعه کنید و یا جهت خرید محصولات سوپردرین از صفحه فروشگاه سوپردرین بازدید بفرمایید.